Norges vassdrags- og energidirektorat (NVE) vil belyse mange av disse utfordringene på Kraftberedskapskonferanse den 16. og 17. januar 2024 på Thon Hotel Arena. Konferansen belyser måter kraftforsyningen kan styrkes på for å møte ulike trusler, forbedre sin motstandsdyktighet og tilpasse seg bedre til de utfordringer som gjelder.


Konferansen gir en flott mulighet for aktører innen kraftsektoren til å samles, dele kunnskap og erfaringer, samt utforske mulige løsninger for å sikre en pålitelig kraftforsyning i en stadig mer uforutsigbar verden.


Deltakerne vil få tilgang til oppdatert informasjon og erfaringer innen flere nøkkeltemaer som er avgjørende for kraftforsyningen:

  • Totalberedskapskommisjonen sier «Nå er det alvor», hvordan treffer dette norsk kraftsektor?
  • Beredskap mot nye trusler: Søkelys på både cyber og fysiske domener.
  • Robusthet under og etter ekstremværshendelser: Hvordan opprettholde en pålitelig kraftforsyning?
  • Sikkerhet i driftskontroll for nye og eksisterende aktører i kraftforsyningen
  • NVEs anbefalinger basert på tilsyn og hendelsesrapporter
  • Reparasjonsberedskap i globale krisetider: Tilpasninger i en mer utfordrende global situasjon.


NVE har delegert ansvaret for den praktiske gjennomføringen av konferansen til REN. Vi verdsetter dette tillitsvervet og er glade for å påta oss oppgaven.