CADeksport er her
Grøft Design har nå lansert februarversjonen – en oppdatering med flere nyttige forbedringer som gir en mer effektiv og smidig arbeidsflyt for prosjekterende.
Publisert 25. februar 2026
Den største nyheten er muligheten for å eksportere grøftetverrsnitt direkte til CAD i DXFformat, en funksjon som lenge har stått høyt på ønskelisten hos mange brukere.
Den nye CAD-menyen gjør eksporten enkel og oversiktlig. Velg hvilke seksjoner du vil ha med – og trykk eksporter.

Alternativt kan en også eksportere grøftesnittet når en er inne i delstrekningen:

CADeksport av grøftesnitt – en stor forbedring i prosjekteringsflyten
Med den nye eksportfunksjonen kan brukere nå eksportere nøyaktige grøftetverrsnitt og sende dem rett inn i CADverktøy som støtter DXF-formatet. Dette åpner for en rekke fordeler:
✔ Sømløs integrasjon
✔ Full presisjon
✔ Bedre samarbeid
✔ Ryddigere dokumentasjon
CADfiler er fortsatt standarden i mange prosjekter. Nå kan du levere dem uten omveier.

Andre nyheter i samme release
Cyclic Load (24h) som utgangsverdi
Du kan nå sette den 24 timers sykliske lasten som initialverdi i variable lastberegninger.
Visualisering av last før tid 0
Grafen viser nå lastbildet før tid 0.
Dette gir en mye bedre forståelse av historiske eller initielle belastninger.

Små forbedringer og feilrettinger
Det er også gjort flere justeringer som gir bedre stabilitet, ytelse og flyt i brukergrensesnittet
Se også vår release log for informasjon om tidligere endringer: https://docs.groftdesign.net/features/releaselog/
Annonse
